درباره ما

معرفی شرکت صنایع آهنگری فلزکوب

شرکت صنایع آهنگری فلزکوب(صافکو) از سال ۱۳۸۱ در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان با هدف تولید انواع قطعات صنعتی به روش فورج و فرمینگ فعالیت خود را آغاز نمود.

در حال حاضر این شرکت با ظرفیت تولیدی ۶۵۰۰ تن در سال توانسته قطعات متعددی را در حوزه های مختلف صنعتی فورج و پس از آن در صورت نیاز به فرآیند های تکمیلی (نظیر ماشینکاری، سنگزنی، عملیات حرارتی و . . .) تولید و در اختیار مشتریان خود قرار دهد ‌.

در همین راستا قطعات گوناگونی از ۱۰۰ گرم تا ۱۰۰ کیلوگرم با جنس هایی نظیر فولادهای آلیاژی٫میکرو آلیاژ ها٫ استنلس استیل٫ آلومینیوم٫ تیتانیوم و مس برای صنایعی چون راه آهن و و صنایع ریلی، برق، کشاورزی و ماشین آلات وابسته، معدن و ماشین آلات معدنی و راهسازی، سیمان، خودرو سبک و سنگین، نفت گاز و پتروشیمی تولید و تحویل نماید.

  • تولید قالب های مسی خطوط ریخته گری مداوم (کریستالیزاتور )برای اولین بار در ایران قطعه مذکور از جمله مهمترین قطعات زنجیره فولاد بوده که به عنوان قلب ماشین ریختگری از آن یاد می شود.
  • تولید لوله های بدون درز آلیاژی به روش اکستروژن داغ و فرمینگ سرد و گرم بدون محدودیت جنس بوده که توانسته تا حد بسیار زیادی هزینه‌های تولید این نوع از لوله ها را در مقابل روشهایی چون ماشینکاری٫ گردبُری و . . . کاهش دهد. لوله های مذکور از جنس هایی نظیر استنلس استیل، تمامی گروه های آلومینیوم، گریدهای مختلف فولادی، تیتانیوم و مس بوده که به صورت بدون درز و یکپارچه با ضخامت، قطر و ارتفاع دلخواه حتی با تیراژ کم قابلیت تولید دارد.
  • تولید مجموعه قطعات زیر و بند ماشین آلات راهسازی و معدنیقطعات زیر و بند ماشین آلات راهسازی و معدنی که از مهم ترین آن ها می توان به قطعاتی همچون لینک بلدوزر، قفل لینک، مجموعه پین و بوش ها، دنده اسپراکت٫، چرخ آیدلِر، رولیک های بالا و پایین و ناخن های بیل مکانیکی اشاره نمود.
_

درباره آهنگری فورج

هزاران سال پیش، آهنگری به صورت دستی و سنتی انجام می شده است. از جمله مهم ترین محصولات سنتی می توان به ظروف فلزی، ابزار دستی، سلاح و جواهرات اشاره نمود. از زمان انقلاب صنعتی، قطعات آهنگری بیش از پیش مورد استفاده قرار گرفت، به طوری که هر جا که به قطعاتی با استحکام و مقاومت بالا نیاز بود، از این روش استفاده می شد. وزن قطعات آهنگری می تواند از چندین گرم تا چند ده تن باشد. در برخی موارد قطعات تولیدی به روش فورج، طی فرآیند هایی چون تراشکاری، فرزکاری، سنگ زنی و .... تبدیل به قطعه نهایی و آماده مصرف می شود.

21  سال تجربه
 

محصولات فلزکوب

تولید قطعات زیر و بند ماشین آلات راهسازی و معدنی

با توجه به اهمیت بسیار بالای ماشین الات راهسازی و معدنی و جایگاه ویژه این تجهیزات، شرکت صنایع آهنگری فلزکوب پس از مطالعه بازار قطعات مصرفی این گونه ماشین الات تصمیم گرفت تا با ورود به حوزه تولید زیربندی ماشین آلات راهسازی و معدنی، تا حد بسیار زیادی جلوگیری از خروج ارز نماید و نیز مصرف بازار داخل را بی نیاز از واردات کند. در همین راستا پس از سه سال تحقیق و توسعه در این زمینه با افتخار به عنوان اولین شرکت تولید کننده زنجیر بولدوزر و بیل مکانیکی به بازار ورود کرد.

شاخک لیفتراک

با توجه به اهمیت و جایگاه لیفتراک در صنعت لجستیک و جا به جایی کالا، اجزا مصرفی آن بسیار پر مصرف بوده ک عمدتا به صورت وارداتی داخل کشور مورد استفاده قرار می گیرد. در همین راستا واحد تحقیق و توسعه شرکت صنایع آهنگری فلزکوب از ابتدای سال 1401 با تعریف پروژه ای در راستای ساخت شاخک های لیفتراک موفق به انجام نمونه زنی، تست های ازمایشگاهی و پس از آن تولید انبوه این قطعه پر مصرف گردیده است.

تولید لوله های بدون درز آلیاژی | بدون محدودیت جنس

تولید لوله های بدون درز آلیاژی به روش اکستروژن داغ و فرمینگ سرد و گرم بدون محدودیت جنس از جمله استنلس استیل، فولاد های آلیاژی، تمامی گروه های آلومینیومف تیتانیوم و مس. از جمله مهم ترین مزایا این روش می توان به هزینه ی بسیار پایین تولید آن نسبت به روش هایی همچون گردبری و یا ماشینکاری اشاره نمود، به طوری که در این روش شاهد کاهش چشمگیر وزن مواد مورد نیاز برای تولید این لوله ها هستیم.

1381

شروع به ساخت قطعات تخصصی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

1400

آغاز تحقیق و توسعه زیربندی ماشین آلات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

1401

ثبت نام نمای MTS در زمینه زیربندی ماشین آلات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات  فلزکوب

خدمات فورج و فورمینگ و ساخت قطعات به صوره سفارشی

خدمات فورج و فورمینگ بدون محدودیت جنس

در حال حاضر این شرکت با ظرفیتی در حدود 6500 تن در سال توانسته است طی سال های گذشته قطعات گوناگونی با کاربرد هایی در صنایعی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، خودرو سبک و سنگین، صنایع ریلی و راه آهن، صنایع معدنی و سیمانی، کشاورزی و ماشین آلات وابسته و ... از 100 گرم تا 100 کیلوگرم را تولید ودر اختیار مشتریان خود قرار دهد.

ساخت و تولید قطعات صنعتی (ماشینکاری، سنگ زنی، عملیات حرارتی و ...)

با توجه به این موضوع که در بسیاری از موارد قطعات پس از مراحل فورج و فورمینگ جهت عملیات های تکمیلی به فرآیند هایی همچون ماشینکاری، عملیات حرارتی، سنگ زنی، دنده زنی و ... نیاز دارند، با فراهم نمودن مجموعه ای از تجهیزات ، تمامی ایستگاه های مورد نیاز هر قطعه را در داخل شرکت به انجام می رساند.

تولید لوله های بدون درز آلیاژی | بدون محدودیت جنس

تولید لوله های بدون درز آلیاژی به روش اکستروژن داغ و فرمینگ سرد و گرم بدون محدودیت جنس از جمله استنلس استیل، فولاد های آلیاژی، تمامی گروه های آلومینیومف تیتانیوم و مس. از جمله مهم ترین مزایا این روش می توان به هزینه ی بسیار پایین تولید آن نسبت به روش هایی همچون گردبری و یا ماشینکاری اشاره نمود، به طوری که در این روش شاهد کاهش چشمگیر وزن مواد مورد نیاز برای تولید این لوله ها هستیم.

ساخت قالب !

از طرفی  با توجه به لزوم کاهش هزینه های تولید در بهای تمام شده، تمامی فرایند های ساخت قالب های فورج در داخل شرکت و با نظارت واحد کنترل کیفی انجام می پذیرد.
60+نیروی کار تخصصی
21+سال تجربه تولید تخصصی
235پروژه تکمیل شده

تیزر کارخانه صنایع فلزکوب

فورج و فرمینگ | Forging

با توجه به کاربرد بسیار حساس زنجیر های بولدوزر و بیل مکانیکی، لینک های زنجیر مورد استفاده در این محصول می بایست حتما طی فرآیند فورج تولید شود تا از خواص و مشخصات فنی مورد تایید استاندارد پیروی کند.

ماشین کاری | Machining

به دلیل درگیر شدن اجزا مختلف این محصول اعم از لینک، پین، بوش، قفل و پیچ و مهره های کفشک لزوم انجام فرآیند های ماشینکاری با دقت بسیار بالا حائز اهمیت بوده تا قطعات هنگام مونتاژ دچار ایراد نشده و نیز تاثیر منفی در حین کارکرد دستگاه نداشته باشد.

عملیات حرارتی | Heat Treatment

از مهم ترین قسمت های تولید محصول مذکور انجام مراحل عملیات حرارتی می باشد. لذا اهمیت انجام درست این فرآیند تاثیر بسیار مستقیمی در کاهش سائیدگی و نیز بروز ترک و شکستگی در یکایک قطعات مورد استفاده در زنجیر می شود.

تیم اجرایی شرکت

معرفی

اعضای تیم

مایک کینگ من

موسس شرکت، مدیر

جک مک کالیستر

توسعه دهنده وب

الیزابت گرین

طراح ارشد

لیزا براونر

مدیر پشتیبانی

جان دو

مدیر سیستم

آنی روزرا

طراح گرافیک